Program údržbového čištění koberců s nízkou vlhkostí 

Prostory, které jsou vybaveny koberci, vytváří prestižní prostředí a působí na návštěvníky příjemnou, útulnou a reprezentativní atmosférou.

 

 Abychom tento příjemný dojem udrželi, je třeba kobercům věnovat pravidelnou péči a udržovat je v čistotě.

Tvrdé a leštěné podlahy jsou většinou pravidelně udržovány, ale koberce nikoliv.

 

 Proč tomu tak je?

 

 Jednoduše proto, že majitelé a správci objektů nemají dostatek informací o možnostech jejich údržby.

 

Je tedy čas se informovat!

 

ČASTÁ PRAVIDELNÁ ÚDRŽBA KOBERCŮ , OPROTI JEJICH JEDNORÁZOVÉMU HLOUBKOVÉMU ČIŠTĚNÍ, JE MYŠLENKA, KTERÁ RADIKÁLNĚ MĚNÍ ZASTARALOU PŘEDSTAVU O ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ.

 

Tato metoda údržby koberců s nízkou vlhkostí, vyvinutá společností Prochem, je určená k čištění koberců v pravidelných intervalech oproti jednorázovému hloubkovému čištění, které probíhá jednou nebo dvakrát ročně.

 

 

V běžné praxi se nechávají nečistoty v koberci usazovat tak dlouho, až je znečištění příliš velké a dojde k úplnému proniknutí a usazení nečistot do hloubky vláken koberce a ten pak působí stále špinavějším a špinavějším vzhledem.

 

Takto znečištěné koberce je pak nutné intenzivně čistit hloubkovým extrakčním způsobem mokrou cestou, což má své nevýhody (například díky vysoké vlhkosti je omezen pohyb v čištěných prostorách)

 

Pomocí metody pravidelné údržby koberců lze zabránit nečistotám, aby se v koberci usazovali, a to tím, že jsou tyto nečistoty z koberce odstraněny ještě předtím, než dojde k jejich úplnému proniknutí a usazení do vláken koberce (což samo o sobě také chrání kobercová vlákna před poničením).

 

DÍKY METODĚ PRAVIDELNÉ ÚDRŽBY JE KOBEREC STÁLE UDRŽOVÁN V ČISTOTĚ 

 

 

 

SYSTÉM PRAVIDELNÉ ÚDRŽBY KOBERCŮ S NÍZKOU VLHKOSTÍ

 

 

  • Pravidelné údržbové čištění koberce je prováděno speciálním čistícím roztokem pro čištění s nízkou vlhkostí. Tento čistící roztok má pokročilou polymerovou technologii (Mikroencapsulaci*), která odděluje a zapouzdřuje nečistoty a skvrny.

 

 

  • Ve vyčištěném koberci nezůstávají žádné zbytky čisticího prostředku. Koberec vyniká vyšší odolností proti opětovnému znečištění a lepšímu uvolnění nečistot při dalším čištění.

 

  • Tento systém údržby je vhodný pro koberce, které jsou pravidelně a kvalitně vysávány v rámci každodenní údržby.

 

  • Interval periodického čištění je určen v závislosti na umístění koberce a jeho zátěže při používání.

 

 

  • Koberce, na kterých je provedeno údržbové čištění, mohou být během 30 minut opět plně využívány.

 

  • Koberec bude neustále vypadat krásně čistě, a to za cenu, která je výhodnější než cena u jednorázového čištění.

 

  • Životnost koberce se výrazně prodlužuje – nečistoty se neukládají hluboko ve vláknech koberce, takže se vlákna neničí a tím se nemění ani vzhled koberce.

 

  • Metoda pravidelné údržby koberce tedy ŠETŘÍ NÁKLADY a může být po dohodě aplikována pouze na frekventované a nadměrně využívané části koberce

 

  • Kancelářský nábytek se většinou kvůli této údržbě nestěhuje – obsluha pouze rychle vyčistí nezastavěné prostory, čímž se ušetří čas i náklady.

 

*Mikroenkapsulace je proces, při kterém jsou mikrokapky kapaliny pokryty vhodnou látkou (polymer) a po zaschnutí se veškeré takto fixované zbytky čisticí látky odstraní během obvyklé údržby.

 

Zpět na úvodní stranu